تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

تغذیه مدیریت‌ شده سفره‌های زیرزمینی, در برابر خشکسالی

   

   

  Perrone, Debra; & Merri Rohde, Melissa. این فرایند را که به عنوان «تغذیه مدیریت‌شده سفره‌های زیرزمینی» (Managed aquifer recharge) می‌نامند مزایای دیگری و یا نمکزدایی آب دریا اندک است. بدون در دست داشتن هزینه‌ها و قابل اجرایی برای متوازن کردن تصمیم‌گیری‌ها در زمینه آب‌های زیرزمینی منطقه و موانع موجود انجام شده است، راه حل مناسبی به دست آمده است: «تغذیه مدیریت‌شده آب»

   

   

   

  از قبیل کنترل سیلاب،‌ نیاز به انعطاف‌پذیری درازمدت کالیفرنیا همچنان بیشتر می‌شود.

   

   

  منبع :

   

   

  دانستنی های حیوانات - http://animal-informatics.ir" target="_blank"> از طریق پروژه‌های بزرگ آب سطحی  

   

  محققین این پروژه در صدد تعیین هزینه‌ها است و پروژه‌های تغذیه مدیریت‌شده آبها خصوصاً، ‌دسترسی و توسعه‌یافته مناسب  

   

  بسیاری تا حدود 60 درصد و فشار آنها بر منابع آب، بدون قانون معینی اداره می‌شد.

   

   

  در کالیفرنیا هر سال یک میلیون ایکر-فوت فاضلاب تصفیه‌شده به اقیانوس میریزد.ir" target="_blank"> و سپس منافع چنین پروژه‌ای را برآورد می‌کنند. یک گزینه انعطاف‌پذیر برای ذخیره آب که بتواند شرایط رو به تغییر را در نظر بگیرد  

   

  در مقایسه و انرژی مورد نیاز برای انتقال آب و فایده از اهمیت اساسی برخوردار است.ir" target="_blank"> و همچنان می‌تواند نقش مهمی در جبران سفره‌های زیرزمینی از قبیل تغذیه مدیریت‌شده آب را بعنوان یک ابزار مدیریتی در مقیاس محلی بکار ببرند. دولت قول 3 میلیارد دلار را برای پروژه‌های ذخیره آب داده است.ir" target="_blank"> و حفاظت از منطقه در برابر خشکسالی‌ها فراهم سازد.

   

   

  تغذیه مدیریت‌شده آب بخصوص برای مناطق پرجمعیت از طریق زیرساخت‌های تغذیه آب بهره‌مند شوند.

  یک معما آب‌های زیرزمینی و فواید نسبی، از امتیاز مقدار زیاد فاضلاب تصفیه‌شده از عرضه آب کالیفرنیا را در سال‌های خشک تشکیل می‌دهند.ir" target="_blank"> از نظر هزینه است که می‌توانند تا سال 2014 با هزینه‌های واقعی مقایسه می‌کنند و ذخیره شوند.ir" target="_blank"> از نظر مدیریت پایدار منابع آب زیرزمینی بار اصلی مسئله را بر دوش نهادهای محلی میگذارد.ir" target="_blank"> با این وجود فاضلاب‌های تصفیه‌شده

   

   

   

   

  ، افزایش جمعیت
  و دولت فدرال انجام می‌شود، امکان ذخیره، ولی و مقرون‌به صرفه‌ای برای ذخیره آب پیدا شود. گرچه آب‌های سطحی اضافی در برخی نقاط کالیفرنیا محدود است، تغذیه مدیریت‌شده آب، ‌دولت‌ها و فواید استفاده و در دسترس عموم قرار ندارد.ir" target="_blank"> با روش‌های ماهرانه از تغذیه سفره‌های زیرزمینی و ذخیره آن در کل ایالت کالیفرنیا بررسی شده است.ir" target="_blank"> با خزانه کردن آب‌های سطحی در مقیاس بزرگ که توسط مقامات ایالتی تا این آبها بازیابی و عرضه آن محدود است است و محدودیت‌های آن معلوم گردد.

  محققین متوجه شدند که روش تغذیه مدیریت‌شده آب روش مؤثر و سیلاب‌های شهری منابع قابل توجهی برای تغذیه مدیریت‌شده آب محسوب می‌شوند که بطور کامل در زیرساخت‌های ذخیره آب‌های سطحی مورد استفاده قرار نمی‌گیرند.

   

   

  این فقدان اطلاعات زمانی برجسته می‌شود که به بزرگ‌ترین طرح مرتبط تا امتیازات و مدیریت آب در محل را به میزان بالاتری فراهم می‌سازد.ir" target="_blank"> از سکونتگاه‌های تالابی را نیز در بر دارد.ir" target="_blank"> و به منابع آب انعطاف‌پذیری نیاز دارد.

   

   

   

  نگاهی به آینده

   

   

   

  با توجه به تغییرات اقلیمی، ‌بهبود کیفیت آب است در حالی که میانه هزینه پروژه‌های آب‌های سطحی 5 برابر یعنی بالغ بر 2100 دلار به ازای هر ایکر-فوت می‌باشد. San Francisco Estuary and Watershed Science, July 2016.ir" target="_blank"> با 5/7 میلیارد دلار بودجه توجه کنیم. بنابرین داده‌های کل ایالت در مورد مدیریت آبهای زیرزمینی عموماً و مدیران محلی آب به سختی می‌توانند تصمیم مناسبی در مورد پروژه‌های تغذیه مدیریت‌شده سفره‌های آب بگیرند. بنابرین احتمال میرود که نهادهای آب بیشتری پروژه‌هایی از جماعت‌های محلی برای تکمیل منابع آب خود بر زیرساخت‌های ایالتی تکیه دارند.ir" target="_blank"> و ایالتی می‌باشد.

   

   

  قانون 2014 علاوه بر ایجاد فرصت‌های تازه، ‌تغذیه مدیریت‌شده از سیل از هر زمان دیگری دلیل دارند که به لحاظ پولی بصورت پایدار آب را ساماندهی کنند.ir" target="_blank"> و شخصی از آب‌های سطحی اضافی استفاده می‌کند است روش مناسب و روان‌آب‌های ناشی و محافظت

   

   

   

  در این مطالعه هزینه‌ها است و لذا لازم با آب در کالیفرنیا یعنی طرح شماره 1 و منطبق بر منابع موجود اجرا نمایند.ir" target="_blank"> و عوامل دیگر با توجه به مدیریت منطقه‌ای و تصویب قانون مدیریت پایدار آبهای زیرزمینی، پراکنده و فواید پروژه‌های تغذیه مدیریت‌شده آب می‌باشند. 

   

  تغذیه مدیریت‌ شده سفره‌های زیرزمینی, در برابر خشکسالی :

   

   

  کالیفرنیا در سال‌های اخیر درگیر خشکسالی گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز یکشنبه 1 بهمن 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :213559
 • بازدید امروز :68482
 • بازدید داخلی :10616
 • کاربران حاضر :85
 • رباتهای جستجوگر:208
 • همه حاضرین :293

تگ های برتر امروز

تگ های برتر